Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana. Zabezpieczono ponad 11 tysięcy litrów i 2 tony cukru

1 min


Funkcjonariusze KMP w Ostrołęce w ubiegły piątek na terenie gminy Czerwin zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zarzuty w tej sprawie usłyszały już 3 osoby z terenu powiatu ostrołęckiego.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Czerwinie oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Ostrołęce zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. Zabezpieczono około 11 tysięcy litrów cieczy, około 2 tony cukru, urządzenia służące do produkcji alkoholu oraz krajankę tytoniową i około 5 tysięcy gotowych papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mundurowi zatrzymali jednocześnie w tej sprawie dwoje mieszkańców naszego powiatu, tj. 60-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę. W wyniku dalszych działań ustalili również 3-cią osobę, którą okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego – informuje asp. Krzysztof Kolator z KMP Ostrołęka.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące nielegalnego wytwarzania alkoholu i papierosów, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments