Niedabyl. 60 osób z DPS-u z koronawirusem. Cała placówka poddana kwarantannie!

1 min


U 60 osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu (powiat białobrzeski) wykryto koronawirusa. Obecnie kwarantanną objęto 81 osób znajdujących się w ośrodku.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 60 osób w placówce. Pozytywne testy wyszły u 52 podopiecznych oraz ośmiorga pracowników. Wszyscy pensjonariusze i opiekunowie zostali poddani kwarantannie.

W domu przebywa w sumie 66 pacjentów w wieku od 6 do 83 lat i wszyscy wymagają stałej opieki.

Kwarantannę wprowadzono we wtorek po tym, jak jedna z pracujących w ośrodku pielęgniarek miała objawy typowe dla koronawirusa, co następnie potwierdził pozytywny wynik jej testu.

– Jeśli chodzi o środki ochrony osobistej dla personelu, to jest tego w tej chwili pod dostatkiem. Koncentrujemy się teraz na dalszej pomocy i szukamy rozwiązań, aby wesprzeć pracowników placówki. Pracownicy, którzy od kilku dni nieprzerwanie przebywają w placówce, są zmęczeni fizycznie i psychicznie – mówi starosta białobrzeski.

Wojewoda mazowiecki dostarczył personelowi 130 zestawów ochrony osobistej, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wysłała 600 maseczek. Budynek ośrodka został otoczony przez policję.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments