Najwięcej zarażeń na Mazowszu. Koronawirusa zdiagnozowano tu już u 147 osób

1 min


Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych pozytywnych wynikach testów na koronawirusa. Obecnie w Polsce odnotowano 649 przypadków, z czego aż 147 na Mazowszu. Dziś rano prezydent Krzysztof Kosiński ogłosił pierwszy przypadek w ciechanowskim szpitalu.

Otrzymałem informację, że niestety mamy na naszym terenie pierwszy potwierdzony testem przypadek koronawirusa. To pacjent przywieziony do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie z Mławy – czytamy na profilu prezydenta Ciechanowa.

Jak się okazuje pacjent nie jest mieszkańćem powiatu ciechanowskiego a mławskiego.

To 36-letni mławianin, który tydzień temu wrócił z Niemiec i poddał się sam kwarantannie. Odpowiedzialnie izolował się od innych ludzi, unikając także kontaktu z rodziną. W czwartek 19 marca zdiagnozował u siebie objawy chorobowe i skontaktował się z Powiatowa Stancją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mławie. W niedzielę 22 marca służby sanitarne potwierdziły, że pacjent jest chory na COVID-19. Obecnie przebywa w ciechanowskim szpitalu na oddziale zakaźnym – prostuje informację Sławomir Kowalewski Burmistrz Miasta Mława.

 

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments