piątek, 24 września, 2021

Latest Posts

Na Mazowszu rusza program zdalnej opieki nad seniorami

Dziś w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce podpisano umowy na teleopiekę nad seniorami. Na całym Mazowszu z pilotażowego programu ma skorzystać ponad 650 starszych osób.

Zgłosiło się na razie 27 gmin, ale mamy nadzieję, że ten pilotaż zachęci innych do skorzystania z systemu teleopieki. Już dziś wiadomo, że taka forma czuwania nad osobami starszymi pozwala im na pewną samodzielność. A to daje szansę na uniknięcie pobytu osób starszych w zakładach opiekuńczo-leczniczych czy domach pomocy społecznej – mówi członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Teleopieka to system przywoławczy, działający przez 24 h na dobę w domu podopiecznego. Osoby, które zgłoszą się do programu, zostaną wyposażone w urządzenie pierwszej generacji. Oznacza to, że kontakt z centrum alarmowym w sytuacjach zagrożenia życia będzie odbywał się przy pomocy tzw. przycisku SOS w formie breloka lub opaski. W razie jakiegokolwiek zagrożenia po jego naciśnięciu nastąpi automatyczne połączenie  z centrum alarmowym. Wówczas operator zdecyduje, jaką interwencję podjąć.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.