Młody wójt gminy Jaworze przeciwny wyborom. „Nie narażę zdrowia i życia mieszkańców”

1 min


Młody wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz poinformował, że ustąpi ze stanowiska, jeśli będzie zmuszony do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w swojej gminie. Są trudności techniczne, jednak jego zdaniem największym problem to zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców.

– Są pewne wydarzenia, wobec których nie możemy przejść obojętnie. Taką sprawą jest pandemia koronawirusa. Tutaj nie mogę być gołosłownym. Jeżeli okazałoby się, że jednak musiałyby się odbyć wybory prezydenckie w obliczu zagrożenia zdrowia i życia Jaworzanek i Jaworzan – wybaczcie. Ale podjąłbym jednoznaczną decyzję – informuje wójt na Facebooku.

Wójt Radosław Ostałkiewicz zadeklarował, że ustąpi ze swojego stanowiska, jeśli w maju zostaną przeprowadzone wybory prezydenckie.

– W tym momencie deklaruję, że nie jestem w stanie – jako wójt – podołać przepisom oraz terminom kodeksu wyborczego i innym jego wymogom. Gmina Jaworze nie będzie mogła zapewnić obsady komisji wyborczych, zaś moi urzędnicy otrzymali ode mnie wyraźny zakaz – z racji pandemii – udziału w innych ciałach, aniżeli gminnych, co przecież zrozumiałe – dodaje.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments