Mazowsze. Policja zlikwidowała kolejne laboratorium narkotyków syntetycznych [VIDEO]

1 min


W ubiegły weekend na terenie powiatu sierpeckiego policjanci weszli na teren jednej z posesji, gdzie znajdowało się laboratorium wytwarzające amfetaminę oraz 4CMC. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę odpowiedzialnego za produkcję oraz zabezpieczyli znaczne ilości gotowego narkotyku.

Posesja, na której znajdowało się laboratorium była specjalnie przygotowana, ogrodzona wysokim betonowym płotem, a okna budynku zamurowane. Oprócz gotowego narkotyku funkcjonariusze zabezpieczyli kilka kompletnych linii produkcyjnych oraz inne przedmioty służące do produkcji narkotyków, a także prekursory i substancje chemiczne.

Zlikwidowana wytwórnia mogła wyprodukować nawet kilkadziesiąt kilogramów gotowego narkotyku dziennie. Z uwagi na rozmiar zlikwidowanego laboratorium i ilość zabezpieczonych substancji w formie płynnej i skrystalizowanej, badaniom poddano jedynie część substancji. Badanie 11 kilogramów zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to narkotyk o nazwie 4 CMC o czarnorynkowej wartości około 500 tys. złotych.Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty produkcji znacznej ilości narkotyków i decyzją Sądu Rejonowego w Sierpcu został tymczasowo aresztowany. Sprawę prowadzi WDŚ KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu – poinformował Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments