Mazowieckie szpitale ćwiczą uruchamianie polowej izby przyjęć

1 min


W wybranych szpitalach na terenie Mazowsza odbywają się ćwiczenia przeprowadzone przez szpitale we współpracy z Państwową Strażą Pożarną na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych przestrzeni dedykowanych pacjentom. Ćwiczenia mają na celu przygotowanie się na każdy możliwy scenariusz w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Celem ćwiczenia jest przygotowanie się na ewentualność rozbicia i uruchomienia polowej izby przyjęć, dedykowanej na przyjęcie chorych zakażonych lub podejrzanych o zakażenie COVID-19.

W ćwiczenia zaangażowane są następujące szpitale:

– Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku,

– Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dr. Józefa Psarskiego,

– Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie,

– Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego,

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach,

– Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie.

– Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur. Wszelkie działania są podejmowane adekwatnie do sytuacji. Wojewoda na bieżąco raportuje o sytuacji na terenie województwa mazowieckiego Ministerstwu Zdrowia – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments