czwartek, 29 lipca, 2021

Latest Posts

Lekarze oskarżają ministra Szumowskiego o złamanie Kodeksu Etyki Lekarskiej

Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Łukasza Szumowskiego, który pełniąc funkcję Ministra Zdrowia nie tylko nie dopełnił swoich obowiązków, ale w sposób rażący naraził zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i życia oraz złamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach – napisała w piśmie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej lekarka Katarzyna Pikulska.

Rozpoczął się protest Porozumienia Stowarzyszenia Chirurgów Skalpel i medyków, którzy oskarżają ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz byłego szefa resortu Konstantego Radziwiłła o niedopełnienie obowiązków, a także narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów oraz personel medyczny.

Lekarka jako największe naruszenia wskazuje stanowisko Szumowskiego ws. testowania na obecność koronawirusa Polaków, jego głosowanie przeciw senackiej poprawce, uwzględniającej obligatoryjne testy na Sars-CoV-2 dla pracowników medycznych, a także rekomendacje ministra dotyczące przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.