Lekarze oskarżają ministra Szumowskiego o złamanie Kodeksu Etyki Lekarskiej

1 min


Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Łukasza Szumowskiego, który pełniąc funkcję Ministra Zdrowia nie tylko nie dopełnił swoich obowiązków, ale w sposób rażący naraził zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i życia oraz złamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach – napisała w piśmie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej lekarka Katarzyna Pikulska.

Rozpoczął się protest Porozumienia Stowarzyszenia Chirurgów Skalpel i medyków, którzy oskarżają ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz byłego szefa resortu Konstantego Radziwiłła o niedopełnienie obowiązków, a także narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów oraz personel medyczny.

Lekarka jako największe naruszenia wskazuje stanowisko Szumowskiego ws. testowania na obecność koronawirusa Polaków, jego głosowanie przeciw senackiej poprawce, uwzględniającej obligatoryjne testy na Sars-CoV-2 dla pracowników medycznych, a także rekomendacje ministra dotyczące przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce.


4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Bródka Wódka
2 lat temu

dlaczego zawsze są Ci sami ?

HonkHonk
2 lat temu

Ilu tych lekarzy jest, bo ja tu widzę tylko jakąś Pikulską, która robi medialną propagandę.

Maria
Reply to  HonkHonk
2 lat temu

„Rozpoczął się protest Porozumienia Stowarzyszenia Chirurgów Skalpel i medyków”

Madzia
Reply to  HonkHonk
2 lat temu

Pustak..