Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Łukasza Szumowskiego, który pełniąc funkcję Ministra Zdrowia nie tylko nie dopełnił swoich obowiązków, ale w sposób rażący naraził zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i życia oraz złamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach – napisała w piśmie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej lekarka Katarzyna Pikulska.

Rozpoczął się protest Porozumienia Stowarzyszenia Chirurgów Skalpel i medyków, którzy oskarżają ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz byłego szefa resortu Konstantego Radziwiłła o niedopełnienie obowiązków, a także narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów oraz personel medyczny.

Lekarka jako największe naruszenia wskazuje stanowisko Szumowskiego ws. testowania na obecność koronawirusa Polaków, jego głosowanie przeciw senackiej poprawce, uwzględniającej obligatoryjne testy na Sars-CoV-2 dla pracowników medycznych, a także rekomendacje ministra dotyczące przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce.

REKLAMA

Reklama
4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Bródka Wódka
11 miesięcy temu

dlaczego zawsze są Ci sami ?

HonkHonk
11 miesięcy temu

Ilu tych lekarzy jest, bo ja tu widzę tylko jakąś Pikulską, która robi medialną propagandę.

Maria
Reply to  HonkHonk
11 miesięcy temu

„Rozpoczął się protest Porozumienia Stowarzyszenia Chirurgów Skalpel i medyków”

Madzia
Reply to  HonkHonk
10 miesięcy temu

Pustak..