Legionowo. 4 nietrzeźwych kierowców w jeden weekend

1 min


W miniony weekend policjanci na terenie powiatu legionowskiego wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierowców. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W weekend na terenie powiatu legionowskiego funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. W piątek po godzinie 22:00 jabłonowscy policjanci zwrócili uwagę na kierującego toyotą, który nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Badanie alkomatem 53-letniego kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Następny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany cztery godziny później na terenie Legionowa przez policjantów zespołu patrolowo – interwencyjnego. 44-latek kierował oplem mając w organizmie promil alkoholu.

W sobotę po godzinie 19:00 w miejscowości Suchocin policjanci drogówki zatrzymali trzeciego nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec powiatu wsiadł za kierownicę volvo mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Ostatni z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w niedzielę po godzinie 16:00 na terenie Serocka. Przypadkowi świadkowie zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, jego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kiedy tylko nadarzyła się sposobności, odebrali mężczyźnie kluczyki, tym samym uniemożliwiając mu dalsza jazdę. Wezwany na miejsce patrol policji przeprowadził badanie stanu trzeźwości 39-letniego kierowcy, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments