KROSS rozpoczyna grupowe zwolnienia. Pracę straci nawet 25% zatrudnionych

1 min


KROSS, jeden z największych producentów rowerów w Polsce poinformował przed chwilą, że zamierza rozpocząć procedurę grupowych zwolnień pracowników.  W tej chwili wiadomo, że pracę  straci 25% załogi. Poniżej oficjalny komunikat Zarządu.

Panująca od tygodni pandemia korona-wirusa doprowadziła do istotnych zawirowań gospodarczych na całym Świecie. Kryzys dotyczy większości gałęzi gospodarki w Polsce i Europie, w tym branży rowerowej. W wyniku administracyjnych nakazów ograniczeń w handlu i przemieszczaniu się, sprzedaż produktów stała się praktycznie niemożliwa. Dodatkowo pogarsza się nastrój konsumentów do zakupów wszelkich dóbr, które nie są dobrami pierwszej potrzeby.

KROSS S.A., podobnie jak duża cześć przedsiębiorstw w Polsce, już doświadcza negatywnych skutków pandemii korona-wirusa Covid-19. W momencie wprowadzenia narodowej kwarantanny w Polsce i pozostałych krajach Europy, powinien rozpocząć się sezon rowerowy, który trwa zaledwie trzy-cztery miesiące. W obecnych okolicznościach sprzedaż rowerów praktycznie stanęła. Sytuacja KROSS S.A. ma bezpośrednie przełożenie na sytuację spółek Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze przyszłość Grupy KROSS , Zarząd KROSS S.A., Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.  został zmuszony sięgnąć po zwolnienia grupowe. Niestety zapowiadana przez Rząd tzw. Tarcza Antykryzysowa, nie będzie wystarczająca dla krótko sezonowej specyfiki branży rowerowej. Uruchomione zwolnienia dotkną ok. 25% pracowników firmy. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne.

Równocześnie informujemy, że w tej kryzysowej sytuacji każda z w/w spółek Grupy KROSS zapewni dla osób, z którymi musi się̨ rozstać́:

  • odprawy będą płacone od 5/5 (pełnego) etatu w ramach zwolnień grupowych,
  • specjalny Fundusz Pracowniczy aby pomóc zwalnianym pracownikom w najtrudniejszej sytuacji materialnej,
  • pierwszeństwo w zatrudnianiu osób zwalnianych w ramach zwolnień grupowych, jeżeli tylko sytuacja będzie się poprawiać, które będzie dodatkowo poparte listem intencyjnym.

W najbliższych tygodniach zarządzający Grupą KROSS będzie pracować nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments