Kradli paliwo z ciężarówek. Wpadli na gorącym uczynku

1 min


Płońscy policjanci zatrzymali 34-latka i jego 19-letniego wspólnika, którzy podejrzewani są o kradzieże paliwa z samochodów ciężarowych na terenie kilku powiatów. Jedne z zatrzymanych okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi co najmniej 6 miesięcy.

 

W miniony czwartek w nocy płońscy policjanci otrzymali informację o próbie kradzieży paliwa z ciężarówki zaparkowanej przy jednej z firm na ul. Wyszogrodzkiej w Płońsku.

– Z relacji właściciela pojazdu, który przyjechał do firmy, by wykonać załadunek wynikało, że na miejscu zastał dwóch mężczyzn. Gdy krzyknął, że wzywa policję, obaj uciekli w kierunku centrum miasta i pozostawili na miejscu swoje osobowe auto. Sprawcy zostawili przy ciężarówce dziewięć plastikowych kanistrów po części napełnionych paliwem, spuszczonym z jej baku. W bagażniku seata funkcjonariusze znaleźli narzędzia warsztatowe oraz pistolety do malowania, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży – informuje kom. Kinga Drężek – Zmysłowska.

 

Chwilę później, niedaleko od miejsca zdarzenia, w rejonie skrzyżowania policjanci zauważyli mężczyznę, który przebiegł przez jezdnię i wszedł w zarośla.

– Podejrzewając, że mógł to być jeden ze sprawców od razu sprawdzili to miejsce. Mężczyzna na ich widok próbowała uciekać, a następnie ukryć się w krzakach jednak został schwytany. W rozmowie z policjantami od razu przyznał się do winy i próbował przekonać ich, żeby go puścili. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy w policyjnej bazie danych osobowych podanych przez mężczyznę, okazało się, że umieszczone tam zdjęcie przedstawia kogoś innego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że jest to 34-latek z powiatu otwockiego, poszukiwany celem odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – kradzież z włamaniem – dodaje rzecznik płońskiej komendy.

Funkcjonariusze „namierzyli” też drugiego ze sprawców, właściciela pojazdu -19-latka z powiatu nowodworskiego.

34 i 19-latek usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Z materiałów zgromadzonych przez płońskich kryminalnych wynika, że obaj mężczyźni dokonali na terenie różnych powiatów, co najmniej kilku kradzieży paliwa z ciężarówek oraz kradzieży z włamaniem do naczep takich pojazdów. Ich łupem padały środki chemiczne i urządzenia elektroniczne.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments