Koronawirus w jednym z przedszkoli pod Warszawą. Dzieci trafiły na kwarantannę

1 min


W gminie Wołomin przeprowadzono badania na obecność wirusa Covid-19. Trójka pracowników przedszkola otrzymała pozytywny wynik.

Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina poinformowała o przeprowadzeniu wśród pracowników gminnych przedszkoli testów na obecność koronawirusa. Znane są już ich wyniki. Niestety potwierdziły się 3 przypadki, co spowodowało, że wydano decyzję o zamknięciu do odwołania przedszkola im. Pszczółki Mai w Duczkach.

– Przypadki zakażenia zostały natychmiast zgłoszone do Sanepidu. Czekamy na stosowne decyzje i wytyczne Sanepidu w sprawie dalszego postępowania. Pozostałe przedszkola zaczną funkcjonować w bardzo surowym reżimie sanitarnym od jutra – poinformowała burmistrz.

Burmistrz zaapelowała do rodziców i dziadków o stosowanie się do wytycznych.

– Bardzo proszę wszystkich rodziców, dziadków i nauczycieli o stosowanie się do surowych wytycznych i wszelkich procedur związanych z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i dystansu społecznego. Wykluczyliśmy jedno z ognisk potencjalnych zakażeń, ale zagrożenie wciąż jest wysokie. Przedszkola otwieramy dla tych rodziców, którzy naprawdę muszą wrócić do pracy i potrzebują tej formy wsparcia. Nie zapominamy ani na chwilę o podejmowaniu wszelkich możliwych środków ostrożności – dodała Elżbieta Radwan.

w.b.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments