piątek, 30 lipca, 2021

Latest Posts

Kolejny protest w sprawie odwołania dyrektora płońskiego szpitala

Zarząd Powiatu Płońskiego odwołał Pawła Obermeyera z zajmowanego stanowiska dyrektora SPZZOZ im. Józefa Piłsudskiego w Płońsku. Przeciwko tej decyzji protestują również mazowieccy radni Koalicji Obywatelskiej. W sytuacji epidemii koronawirusa w Polsce praca tej placówki zdrowia została zdestabilizowana.

Zarząd Powiatu Płońskiego podjął w dniu 23 marca decyzję o odwołaniu Pawła Obermeyera z funkcji dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Józefa Piłsudskiego w Płońsku.

– Protestujemy przeciwko tej decyzji. Zarząd Powiatu Płońskiego w uzasadnieniu swojej decyzji nie przedstawia żadnych konkretnych argumentów. Bez konkretnego uzasadnienia zakwestionowana i zdyskredytowana została wieloletnia, niezwykle kompetentna, skuteczna i pełna sukcesów działalność lek. Pawła Obermeyera jako profesjonalnego dyrektora, organizatora i menadżera płońskiego szpitala. Wszystko wskazuje na to, że decyzja ma podłoże polityczne, gdyż dyr. Obermeyer jest też radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego – mówi Bartosz Wiśniakowski, wiceprzewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W sytuacji epidemii koronawirusa w Polsce praca tej placówki zdrowia została zdestabilizowana. – Zwolnienie Dyrektora Obermeyera przez Zarząd Powiatu Płońskiego w okresie rozwijającej się pandemii koronawirusa jest dowodem na to, że osoby podejmujące tę decyzję zupełnie nie rozumieją sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Koronawirus szaleje, wzrasta ilość hospitalizowanych pacjentów, a oni wywalają dyrektora, destabilizując pracę szpitala. Takie zachowanie Zarządu Powiatu jest dowodem na jego niekompetencję i brak zrozumienia zagrożenia w jakim się wszyscy znajdujemy. Stare przysłowie mówi, że nie przeprzęga się koni przy przeprawie przez rzekę. Zarząd Powiatu Płońskiego coś takiego zrobił. Zwolnił dyrektora szpitala w czasie trwania epidemii. Takie postępowanie jest głupie i nieodpowiedzialne – mówi Krzysztof Skolimowski, radny Województwa Mazowieckiego.

Istnieją również poważne wątpliwości prawne. – Przypominam, że zgodnie z Ustawą o samorządzie województwa, rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga wcześniejszej zgody Sejmiku Województwa, którego radny jest członkiem. Natomiast Zarząd Powiatu Płońskiego nie uzyskał zgody Sejmiku Województwa Mazowieckiego w tej sprawie – dodaje Bartosz Wiśniakowski.

 

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.