Kolejne kary nałożone na medyków przez Wojewodę Mazowieckiego

1 min


Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nałożył siedem kar za niewypełnienie decyzji dotyczącej skierowania personelu medycznego do danej placówki do pracy przy zwalczaniu epidemii. Kary opiewają na kwoty od 5 do 10 tys. złotych.

– Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nałożył dotąd siedem kar, pięć po 5 tys. zł i dwie po 10 tys. zł, za niewypełnienie decyzji dotyczącej skierowania personelu medycznego do danej placówki do pracy przy zwalczaniu epidemii – informuje zespół prasowy wojewody w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W nawiązaniu do zarzutów skierowanych wobec Wojewody Mazowieckiego na oficjalnej stronie pojawiło się oświadczenie.

Jako Wojewoda kieruję personel medyczny do miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo pacjentów. Decyzje o oddelegowaniu personelu to odpowiedź na dramatyczny apel kierowników placówek, w których występują braki kadrowe, a w związku z tym bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjentów. Opiekę medyczną w wielu miejscach trzeba zapewnić natychmiastowo. Decyzje są podejmowane często w sposób nagły, bo nagły charakter mają te sytuacje. Wydaję decyzje, by ratować ludzi, którzy są w bezpośrednim stanie zagrożenia życia.  Znajdujemy się w sytuacji nadzwyczajnej, a obowiązek trwania na służbie jest częścią pełnienia zawodów medycznych. Wszystkie decyzje w sprawach oddelegowania personelu podejmuję na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Apeluję, aby personel medyczny kierował się tym, co najważniejsze w tej służbie, czyli dobrem pacjentów –  powiedział Wojewoda Mazowiecki.

 


7 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
2 lat temu

Pan Radziwiłł z racji wykształcenia może dałby przykład innym i sam poszedł do DPS wspomóc lekarzy.. aaa czekaj, tak się nie bawimy?

Anonim
Reply to  Obywatel
2 lat temu

Miejsce przy korycie ktoś zajmie

Piotr
2 lat temu

Skoro mamy stan nadzwyczajny to proszę wprowadzić stan nadzwyczajny.

Całe lata politycy z lewej i prawej olewali służbę zdrowia, a teraz będą siłą zmuszać lekarzy do pracy chociaż w placówkach brakuje podstawowych środków.

Pan wojewoda z zawodu jest lekarzem, może sam dałby przykład i pomógł przy epidemii?

adam
2 lat temu

ja radzę od razu do medyków strzelać, wiadomo, jak umrze to był winien, a jak nie umrze to zdatny do pracy i się drugi raz już nawet nie zawacha

fdr
2 lat temu

Pan wojewoda jest lekarzem niech wypełnia posługę w którymś DPS-ie.

Pelagia
2 lat temu

Ja proponuję temu Panu ubrać kombinezon i zasuwa do zakaźnego. Dobrze się madruje jak się siedzi na du.. Za biureczkiem. Przykład idzie z góry, a przysięga do czego zobowiązuje.

Jan
Reply to  Pelagia
2 lat temu

zobowiazuje do srania na wszystko i wszystkich przyczyn oni to lubią