Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nałożył siedem kar za niewypełnienie decyzji dotyczącej skierowania personelu medycznego do danej placówki do pracy przy zwalczaniu epidemii. Kary opiewają na kwoty od 5 do 10 tys. złotych.

– Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nałożył dotąd siedem kar, pięć po 5 tys. zł i dwie po 10 tys. zł, za niewypełnienie decyzji dotyczącej skierowania personelu medycznego do danej placówki do pracy przy zwalczaniu epidemii – informuje zespół prasowy wojewody w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W nawiązaniu do zarzutów skierowanych wobec Wojewody Mazowieckiego na oficjalnej stronie pojawiło się oświadczenie.

REKLAMA

Jako Wojewoda kieruję personel medyczny do miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo pacjentów. Decyzje o oddelegowaniu personelu to odpowiedź na dramatyczny apel kierowników placówek, w których występują braki kadrowe, a w związku z tym bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjentów. Opiekę medyczną w wielu miejscach trzeba zapewnić natychmiastowo. Decyzje są podejmowane często w sposób nagły, bo nagły charakter mają te sytuacje. Wydaję decyzje, by ratować ludzi, którzy są w bezpośrednim stanie zagrożenia życia.  Znajdujemy się w sytuacji nadzwyczajnej, a obowiązek trwania na służbie jest częścią pełnienia zawodów medycznych. Wszystkie decyzje w sprawach oddelegowania personelu podejmuję na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Apeluję, aby personel medyczny kierował się tym, co najważniejsze w tej służbie, czyli dobrem pacjentów –  powiedział Wojewoda Mazowiecki.

 

Reklama
7 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
11 miesięcy temu

Pan Radziwiłł z racji wykształcenia może dałby przykład innym i sam poszedł do DPS wspomóc lekarzy.. aaa czekaj, tak się nie bawimy?

Anonim
Reply to  Obywatel
11 miesięcy temu

Miejsce przy korycie ktoś zajmie

Piotr
11 miesięcy temu

Skoro mamy stan nadzwyczajny to proszę wprowadzić stan nadzwyczajny.

Całe lata politycy z lewej i prawej olewali służbę zdrowia, a teraz będą siłą zmuszać lekarzy do pracy chociaż w placówkach brakuje podstawowych środków.

Pan wojewoda z zawodu jest lekarzem, może sam dałby przykład i pomógł przy epidemii?

adam
11 miesięcy temu

ja radzę od razu do medyków strzelać, wiadomo, jak umrze to był winien, a jak nie umrze to zdatny do pracy i się drugi raz już nawet nie zawacha

fdr
11 miesięcy temu

Pan wojewoda jest lekarzem niech wypełnia posługę w którymś DPS-ie.

Pelagia
11 miesięcy temu

Ja proponuję temu Panu ubrać kombinezon i zasuwa do zakaźnego. Dobrze się madruje jak się siedzi na du.. Za biureczkiem. Przykład idzie z góry, a przysięga do czego zobowiązuje.

Jan
Reply to  Pelagia
11 miesięcy temu

zobowiazuje do srania na wszystko i wszystkich przyczyn oni to lubią