Już jutro policjanci w całym kraju przeprowadzą szeroko zakrojone działania „Smog”. Akcja wymierzona jest przede wszystkim w właścicieli starszych dieseli. Im bardziej kopci twoje auto, tym większa szansa, że jutro na swojej drodze spotkasz stróżów prawa.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Jeśli podczas kontroli policjant stwierdzi, że nasz pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, wówczas stracimy dowód rejestracyjny.  Odzyskamy go dopiero po wykonaniu wymaganych, w przypadku starszych aut, często bardzo kosztownych napraw.

REKLAMA
Reklama
6 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
szemek
1 rok temu

takie akcje nie powinny być ogłaszane… Tak jak z akcjami na trzeźwośc.

Janusz
1 rok temu

dziękuje za informacje, Teraz już wiem , że jutro autko trza zostawic na podwórku, a do pracy wybrac się z sąsiadem albo autobusem.

Lukasz EKO
1 rok temu

W koncu

aaa
Reply to  Lukasz EKO
1 rok temu

eko sreko

Jezza
1 rok temu

I bardzo dobrze! Jeden syfiarz z lejacymi wtryskiwaczami produkuje tyle sadzy co 50 nowych diesli z DPFem ale wuadza nawet cła nie potrafila dostosowac by ograniczyc import zlomu, bo cytujac premiera: ” Wplywy z akcyzy sa wystarczajace” noszzz geniusz.

Zniesmaczony_bydlem_ludzkim
Reply to  Jezza
1 rok temu

Do ministerstwa idź z takimi mądrościami.