Jarosław Gowin podał się do dymisji

1 min


Jarosław Gowin, poinformował na poniedziałkowej (6 kwietnia ) konferencji prasowej w Sejmie, że podaje się do dymisji. Nie będzie już wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Jarosław Gowin złożył na ręce premiera Mateusza Morawieckiego swoją dymisję, a na stanowisko wicepremiera rekomenduje minister Jadwigę Emilewicz.

 

Podkreślił, że w obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy się skoncentrować na dwóch sprawach – walce z epidemią koronawirusa i walce o polską gospodarkę.

Dodał, że należy też „rozstrzygnąć kwestię wyborów prezydenckich”. Jak wskazał, najpierw zaproponował przełożenie wyborów o rok, ale taką propozycję przyjęło tylko PSL. Druga z propozycji, dotycząca wprowadzenia zmian w konstytucji i przełożenia wyborów o dwa lata została zaakceptowana tylko przez PiS.

Jarosław Gowin stwierdził, że popiera możliwość głosowania korespondencyjnego, ponieważ jest to w najbliższym czasie jedyna możliwa forma przeprowadzenia wyborów. Uważa przy tym, że wybory powinny być przesunięte. Dlatego zaproponował swojemu koalicjantowi wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszącym trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego wicepremier podał się dymisji.

Mimo dymisji Jarosława Gowina jego ugrupowanie nadal pozostaje członkiem Zjednoczonej Prawicy. Jak zapowiedział, odchodzi z rządu, ale będzie współpracował z politykami wszystkich opcji od PiS poprzez KO, PSL i Lewicę.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments