Hirek Wrona i Marek Niedźwiecki odchodzą z Trójki

1 min


Dziś napisałem list mailowy do dyrektora Trójki, w którym poinformowałem go o moim odejściu ze stacji. Być może pozwoli mi pożegnać się ze słuchaczami w środę w audycji Do Południa. Jednak nie mam tej pewności. Kończy się mój piękny sen – napisał na Facebooku Hirek Wrona. Wczoraj swoje odejście z Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosił Marek Niedźwiecki.

Zarówno Wrona jak i Niedźwiecki z Trójką związani byli ponad 30 lat. Internauci mówią głośno, że wraz z ich odejściem kończy się pewna epoka. Swoje oburzenie wyraził również Dawid Podsiadło.

– Jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki – pisze Podsiadło.

O decyzji Marka Niedźwieckiego jako pierwszy poinformował wczoraj w swoim mediach społecznościowych Zbigniew Preisner.

– Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia wydarzyła się historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia. Kazik ze swoją piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój“ wygrał notowanie Listy przebojów Marka Niedźwieckiego. Kilka godzin później tak zwany redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski ogłosił, że redakcja unieważniła głosowanie, informując, że „wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy“. Miarka się przebrała! Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł” – pisze Preisner.

Hirek Wrona nie wskazał natomiast, że przyczyną jego odejścia jest unieważnienie ostatniego wydania Listy Przebojów Trójki.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments