Facebook usuwa stronę Janusza Korwin-Mikkego

1 min


W miniony czwartek fanpage Janusza Korwin-Mikkego został usunięty z Facebooka. Jak się okazuje, nie chodzi tu o czasowe zawieszenie, ale całkowite usunięcie. Fanpage JKM obserwowało 780 tys. użytkowników mediów społecznościowych.

 

Sam JKM ma już nowy profil, a usunięcie poprzedniego skomentował w ostrych słowach: „z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści & Bolszewicy usunęli mi stronę”.

Fanpage Janusza Korwin-Mikkego obserwowało na Facebooku prawie 780 tys. użytkowników. To znacznie więcej niż np. prezydenta Dudę (755 tys.) czy Szymona Hołownię (700 tys.). JKM jest więc niewątpliwie najpopularniejszym polskim politykiem w mediach społecznościowych, co zawdzięcza zapewne barwnym i nie raz kontrowersyjnym wpisom i wypowiedziom.

Inny poseł Konfederacji Konrad Berkowicz utworzył również na FB wydarzenie: „Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!” i apeluje w imię poszanowania wolności słowa o przywrócenie usuniętej strony. Polityk uważa, że administracja portalu ma prawo do cenzury, ale można i trzeba w tej sprawie stosować „nacisk konsumencki”.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments