czwartek, 29 lipca, 2021

Latest Posts

Czy teren pułtuskiej jednostki Policji okaże się miejscem pochówku zamordowanych żołnierzy?

Na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku trwają prace Instytutu Pamięci Narodowej. Celem badań jest odnalezienie prawdopodobnych miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40 i 50 XX wieku.

 

– Chcąc przywrócić pamięć i poznać prawdę o czasach okupacji niemieckiej, od poniedziałku, na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej szukają możliwości wejścia do piwnic, które istniały w części budynku a były miejscem, gdzie przetrzymywano osoby zatrzymane przez UB – informuje podkom. Milena Kopczyńska z KPP w Pułtusku.

Podczas dotychczasowych prac ujawnione zostały ślady dawnej architektury, a co na to wskazuje – pozostałości fundamentów znacznie starszych budowli niż ta obecnie wzniesiona.

Na chwilę obecną, na terenie, który został poddany badaniom nie znalezione zostały jednak miejsca pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40- 50 XX wieku.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.