Busy do przewozu osób zakażonych trafiły do stacji pogotowia w Radomiu i Płocku

1 min


Zakupione dzięki wsparciu UE busy do przewozu osób zakażonych właśnie dotarły do stacji pogotowia ratunkowego w Radomiu i Płocku. To duże usprawnienie pracy zwłaszcza teraz, gdy liczba osób zakażonych jest coraz większa – informuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Codziennie ratownicy medyczni wyjeżdżają do kilkudziesięciu, a w niektórych miastach nawet i kilkuset zgłoszeń. Przewożą osoby zakażone i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do szpitali w celu wykonania odpowiednich testów i otrzymania wsparcia medycznego. Nie każdy przypadek wymaga jednak transportu ambulansem z pełną asystą ratowników medycznych. Stąd decyzja o zakupie busów do przewozów osób zakażonych niewymagających wsparcia medycznego. To w znaczny sposób usprawni pracę stacji pogotowia, a pacjenci będą mogli szybciej zostać poddani testom i otrzymać fachową pomoc – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

To nie koniec wsparcia dla mazowieckich stacji pogotowia. Planowany jest również zakup nowych ambulansów medycznych typu: C/B na bazie samochodu Man TGE wyposażonych w sprzęt i aparaturę medyczną: nosze, krzesło, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, defibrylator transportowy oraz respirator, które spełniają wymagania ww. stacji pogotowia. Ambulanse powinny zostać dostarczone do 30 czerwca 2020.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments