80-latek wrzucił wsteczny na rondzie, bo ominął swój zjazd

1 min


80-latek z gminy Nowa Sucha przegapił na rondzie zjazd na stację paliw. Nie próbował objechać skrzyżowania, ale wbił wsteczny bieg, przejechał kilka metrów, zawrócił „na trzy” i wjechał w drogę prowadzącą do stacji paliw. Policjanci, którzy byli świadkami nietypowych manewrów seniora, ukarali go mandatem karnym.

Policjanci z Teresina wraz z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej wyjechali z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie kontrolować osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Po dojechaniu do ronda w Wójtówce byli świadkami nietypowych manewrów wykonanych przez 80-latka z gminy Nowa Sucha.

-Starszy mężczyzna chciał jechać na stację paliw, ale przejechał odpowiedni zjazd. Zatrzymał auto na rondzie, po czym wbił wsteczny bieg i przejechał kilka metrów. Funkcjonariusze widząc to od razu włączyli sygnały świetlne. Inni kierowcy zatrzymali samochody i ciekawością obserwowali sytuację na drodze. Senior na widok policjantów podniósł rękę, prawdopodobnie w geście przeprosin za niewłaściwe manewry na drodze, po czym zawrócił „na trzy” i wjechał w odpowiedni zjazd – informuje KPP w Sochaczewie.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim i przeprowadzili kontrolę drogową. Podejrzewali, że powodem takiego zachowania na drodze może być stan nietrzeźwości kierowcy, brak znajomości przepisów ruchu drogowego lub złe samopoczucie. Okazało się, że 80-latek jest trzeźwy, czuje się bardzo dobrze, a prawo jazdy posiada od 60 lat. Był świadomy popełnionego wykroczenia.

Za popełniony czyn funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments