32-latek znęcał się nad ojcem. Trafił do aresztu

1 min


Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Legionowa za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoim ojcem. Pokrzywdzony nie mogąc dłużej znieść poniżania postanowił o wszystkim powiadomić Policję. Wystarczył jeden telefon, by odizolować agresywnego syna. Sąd zastosował wobec 32-latka areszt tymczasowy.

 

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 32-letni mieszkaniec miasta znęca się nad swoim ojcem.

– Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. W rozmowie ze starszym mężczyzną dowiedzieli się, że jego syn przez ponad pół roku stosuje wobec niego przemoc. Przez ten czas, syn pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał go i poniżał, bił po całym ciele oraz niszczył wyposażenie lokalu mieszkalnego. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez policjantów i odizolowany w policyjnej celi – informuje podkom. Justyna Stopińska.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, następnie doprowadzili 32-latka do prokuratury. Tam usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą oraz niszczenia mienia. Ponieważ już wcześniej był karany za podobne przestępstwo, zarzut wobec niego dotyczył działania w recydywie. Sąd poparł wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments