30-latek znudził się kwarantanną. Teraz zapłaci 20 tys. kary

1 min


30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego w sposób rażący nie dopełnił obowiązku kwarantanny. Chwila „wolności” będzie kosztowała mężczyznę 20 tys. złotych.

Gostynińscy policjanci, już od kilku tygodni odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem domowej izolacji. Funkcjonariusze zachowując niezbędne środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego znudził się odbywaniem kwarantanny. Mężczyzna postanowił samowolnie oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany adres.

-Przeprowadzona kontrola przez mundurowych potwierdziła, że mężczyzna nie przestrzega obowiązku kwarantanny. O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na podstawie decyzji 21/2020 nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych – informuje mł. asp. Żaneta Kołodziejska.

Pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju. Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments