3 promile, jazda na zakazie i ucieczka przed Policją. Rajd 25-latka będzie go słono kosztował

1 min


Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni mieszkaniec gminy Gostynin, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, patrolując rejon miejscowości Gorzewo, zauważyli motorowerzystę wraz z pasażerem, którego sposób jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

-Policjanci wydali polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu, jednak ten nie reagował. Przyspieszył i zaczął uciekać. Niebezpieczne zachowanie kierującego motorowerem doprowadziło do wywrócenia pojazdu. Kierującemu, jak i pasażerowi pojazdu, nic się nie stało. Szybkie i sprawne działanie policjantów doprowadziło do ujęcia kierującego. Jak się okazało mężczyzna miał powód, aby uciekać przed policjantami, ponieważ mieszkaniec powiatu gostynińskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, pasażer pojazdu również znajdował się w stanie nietrzeźwości – informuje mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP w Gostyninie.

Dodatkowo kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych po drodze publicznej.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

 


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments