19-latek próbował zabić dwie osoby siekierą. Grozi mu dożywocie

1 min


Policjanci z KPP w Lipsku zatrzymali 19-letniego sprawcę ataku na dwie osoby. Mężczyzna usłyszał już zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa, po tym jak zaatakował swojego wuja i jego żonę. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony piątek wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ataku siekierą i ugodzenia nożem mężczyzny i kobiety. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu lipskiego.

-19-latek bez powodu zaatakował wuja wykonującego prace w gospodarstwie, zadając mu kilka ciosów nożem. Kiedy z domu  wyszła żona rannego mężczyzny, agresor rzucił się na nią zadając jej ciosy siekierą. Napastnika obezwładniły osoby postronne, które słysząc krzyki przybiegły z pomocą. Małżonkowie z rozległymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali gdzie udzielono im pomocy medycznej – informuje asp. Andrzej Stolarek z KPP w Lipsku.

Funkcjonariusze przewieźli 19-latka do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Sprawca ataku decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, do 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments